O MNIE, MOJA OFERTA

WITAM SERDECZNIE I ZAPRASZAM DO SKORZYSTANIA Z MOICH USŁUG PRZEWODNICKICH!

Z wykształcenia jestem geografem – geomorfologiem; ukończyłem studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Po studiach i ukończeniu w 1998 roku kursu przewodnika – pilota wróciłem do Wałbrzycha. Niemal 20 lat pracowałem jako nauczyciel geografii, realizując między tym swoje pasje przewodnickie.

Po tym czasie postanowiłem, dosłownie i w przenośni, zmienić koleje życia zawodowego. Obecnie pracuję jako strojvedoucí (maszynista, trakcja M – dla zainteresowanych) u czeskiego przewoźnika narodowego, czyli Českých dráh.

Sudety przemierzam o każdej porze roku i na różne sposoby – pieszo, rowerem, na nartach biegowych. Mimo zdobytego doświadczenia, wciąż odkrywam je na nowo.

PROFIL MOJEJ DZIAŁALNOŚCI :

Przewodnik sudecki – Sudety po stronie polskiej. Karkonosze i Góry Izerskie, Góry Stołowe i Góry Sowie, wszystkie pasma górskie w ich otoczeniu oraz Ziemia Kłodzka i jej otoczenie – Masyw Śnieżnika z Jaskinią Niedźwiedzią, itd.

Przewodnik sudecki – Sudety po stronie czeskiej. Prowadzę wycieczki po tamtejszych Karkonoszach (Krkonoše), Górach Izerskich (Jizerské hory), Górach Łużyckich (Lužické hory) i ich szerokiej okolicy. Jestem przewodnikiem po Skalnych Miastach (Adršpach, Teplice) i szeregu miejsc w Górach Orlickich (Orlické hory), Jesionikach (Jeseniky) oraz ich otoczeniu.

Licencjonowany przewodnik po Pradze, Czechach, Morawach, Czeskim Śląsku. Przewodnikiem miejskim po Pradze jestem od roku 2012. Obszarem mojej działalności i zainteresowań są jednak całe Czechy. Oprócz Pragi i najważniejszych miejsc miejsc, jakimi są: Kutná Hora, Ołomuniec (Olomouc), uzdrowiska zachodnioczeskie (Karlovy Vary, Mariánské Lázně) polecam zabytki i miejsca wpisane na listę UNESCO i mniej znane ale bardzo malownicze zakątki. Wycieczkom pokazuję też ewenementy przyrody – Szwajcarię Czesko Saską, Kras Morawski. Czeskie skarby przyrody i kultury odwiedzam regularnie od dwudziestu pięciu lat.

Przewodnik po Zamku Książ, Wałbrzychu i okolicach. Moje rodzinne miasto pełne jest zabytków techniki górniczej, wiele z nich to unikaty na skalę Europy. W Wałbrzychu jest wiele innych zabytków, m.in. trzy zamki. W centrum uwagi turystów znajduje się Zamek Książ, jeden z największych w Polsce, pełen tajemnic związanych z II wojną światową. Jako przewodnik po Zamku Książ wprowadzę Państwa w te mroczne zakamarki historii.

W Zamku Książ prowadzę również grupy czeskojęzyczne.

Przewodnik rowerowy po pograniczu Polski, Czech i Niemiec. Obszar ten pokryty jest gęstą siecią dróg i szlaków rowerowych o różnym stopniu trudności. Aby były one dopasowane do Państwa możliwości, polecam skorzystanie z moich usług przewodnika na rowerze. Opracowuję trasy dla każdego stopnia rowerowego wtajemniczenia i trasy dla początkujących, szczególnie dla dzieci i rodzin z dziećmi.

PRZY TYM DROBNA UWAGA – SWOJĄ OFERTĘ KIERUJĘ WYŁĄCZNIE DO MAŁYCH GRUP: DO 10 OSÓB.

WYJĄTKI OWSZEM ROBIĘ, ALE DLA NAPRAWDĘ ZAINTERESOWANYCH. 

powrót do strony głównej